У Житомирі успішно діє інноваційна медична навчальна програма, спрямована на зниження материнської смертності в Україні

У Житомирі успішно діє інноваційна медична навчальна програма, спрямована на зниження материнської смертності в Україні

21 жовтня до Житомирського обласного перинатального центру завітали представники проекту «Merck for Mothers» в Україні та Всеукраїнської благодійної організації “JSI – Ukraine”: глобальний керівник програми MCD for Mothers, очільник департаменту охорони материнського здоров’я в рамках Всесвітнього Альянсу охорони здоров’я, який діє під егідою Генерального Секретаря ООН Навін Рао, генеральний директор компанії MCD в Україні Ільдар Сейтяг’яєв, директор української програми «Здоров’я жінок» благодійної організації “JSI – Ukraine” Олег Кузьменко.

У Житомирі успішно діє інноваційна медична навчальна програма, спрямована на зниження материнської смертності в Україні

Шановні гості та партнери ознайомились з досягненнями працівників обласного перинатального центру щодо запобігання післяпологових кровотеч, роботою симуляційного центру. За словами головного лікаря обласного перинатального центру Юрія Вайсберга, упродовж двох років на базі симуляційного центру проведені тренінги для 2,5 тисяч медичних працівників пологових стаціонарів області, що дало можливість попередити і скоротити кількість випадків післяпологових кровотеч. Адже саме післяпологова кровотеча залишається основною причиною материнської смертності й є надзвичайно актуальною проблемою, яка потребує нагального вирішення.

«Післяпологова кровотеча залишається основною причиною материнської смертності й є надзвичайно актуальною проблемою, яка потребує нагального вирішення. У це складно повірити, але незважаючи на високий рівень розвитку сучасної світової медицини, проблема смертності жінок від післяпологових кровотеч залишається дуже актуальною для системи охорони здоров’я. Тільки уявіть собі, що кожні 2 хвилини в світі від ускладнень, пов’язаних із народженням дитини, помирає жінка, тобто близько 800 жінок на день! Звісно, у першу чергу потерпають від цієї проблеми країни, що розвиваються, але й в багатьох розвинених державах статистика є невтішною. Але більшості з цих трагічних смертей можна було б уникнути, якби всі лікарі були добре треновані, як саме треба діяти у складних випадках, адже рахунок тоді йде буквально на хвилини. Окрім вивчення теоретичної частини, лікарі мають чудову можливість добре потренуватися на симуляційних манекенах, аби довести набуті навички до автоматизму», – зазначив Навін Рао.

У Житомирі успішно діє інноваційна медична навчальна програма, спрямована на зниження материнської смертності в Україні«За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), рівень материнської смертності в Україні у 4–5 разів вище, ніж у сусідніх європейських країнах. Післяпологова кровотеча залишається основною причиною материнської смертності й є надзвичайно актуальною проблемою, яка потребує нагального вирішення. Основними причинами такого високого рівня є неправильне розпізнавання та лікування кровотеч, що здебільш пов’язано з недостатньою кваліфікацією медичного персоналу. Необхідний систематичний та інноваційний підхід до підготовки лікарів, які б швидко й вміло реагували на складні та високостресові ситуації, якими є акушерські післяпологові кровотечі», – зауважив Ільдар Сейтяг’яєв.

Варто зазначити, що з жовтня 2014 року на базі обласного перинатального центру за підтримки Всеукраїнської благодійної організації “JSI – Ukraine” впроваджується проект «Збережемо життя матерям України. Впровадження новітньої ініціативи по запобіганню післяпологових кровотеч». Фінансову підтримку даного проекту здійснює компанія MCD/Merk/.

Впровадження проекту дало змогу удосконалити надання медичної допомоги при післяпологових кровотечах, зменшити материнську захворюваність і летальність.

У Житомирі успішно діє інноваційна медична навчальна програма, спрямована на зниження материнської смертності в УкраїніКомпанія MSD, яка відома у США та Канаді під брендом Merck, виділяє 281 657 доларів США на проведення в Україні освітнього проекту, спрямованого на зниження рівня післяпологових кровотеч і, таким чином, на зниження материнської смертності. Ця ініціатива здійснюється в рамках глобальної програми корпоративної соціальної відповідальності MSD for Mothers («MSD для матерів»).

Міжнародні фахівці дали високу оцінку працівниками обласного перинатального центру. Вони зазначили, що позитивний досвід житомирських та миколаївських колег має бути поширений на всю Україну. У перспективних планах щодо подальшої співпраці – продовження дії проекту, оснащення ще одного симуляційного центру для проведення навчання медичного персоналу пологових відділень практичним навичкам при невідкладних станах в акушерстві.

 

Довідково:

18 листопада 2014 року Житомирський обласний перинатальний центр відкрив двері нового симуляційно-тренінгового кабінету, оснащеного презентаційним обладнанням, інструментарієм та пологовим манекеном-симулятором, які необхідні для навчання команд медпрацівників. Акушери-гінекологи, акушерки, операційні медсестри та анестезіологи у складі мультипрофільних бригад навчатимуться за курсом «Допомога у випадках післяпологових кровотеч», розробленим спеціалістами Гарвардського університету США. Цей проект став можливим завдяки глобальній програмі корпоративної соціальної відповідальності MSD for Mothers («MSD для матерів»). Навчальний центр обладнано високотехнологічним симулятором — манекеном породіллі в натуральну величину, який може моделювати різні сценарії в акушерстві та гінекології, зокрема симуляцію масивної післяпологової кровотечі.

За рік аналогічний симуляційний центр відкрився у Миколаєві.

Таким чином за допомогою даного манекена лікарі та медсестри мають змогу натренувати навички, які дозволять їм в реальній ситуації спрацювати дуже швидко та злагоджено. Так, оскільки в процесі пологів та зупинення масивної післяпологової кровотечі задіяна ціла група медичних працівників, то дуже важливо організувати їх командну роботу. Від цього залежить, чи зможуть лікарі максимально ефективно вийти зі складної ситуації.

Манекен породіллі з дитиною всередині запрограмований на виконання різних сценаріїв, що можуть виникати під час пологів. При цьому в залежності від дій медичних працівників манекен може симулювати різний перебіг сценарію та його результат.

 

Посилання на джерело.

Вам також має сподобатись...

Незабаром стане доступна послуга онлайн-запису на прийом, а доки Ви можете:

Перейти до вмісту