Чи потрібні додаткові обстеження при відвідуванні матері та новонародженого?
Додаткове медичне обстеження родичів не проводиться. Присутність членів родини за наявності в них туберкульозу або гострих проявівm інфекційного захворювання в акушерському стаціонарі не допускається. З собою необхідно мати паспорт або документ, що засвідчує особу, змінне взуття та чистий одяг, а також результат флюорографічного обстеження легень, яке було проведено не пізніше 6-ти місяців.

Чи є обмеження при відвідуванні жінок після пологів?
Згідно наказу МОЗ України № 234 від 10.05.07 року «Про організацію профілактики внутрішньо-лікарняних інфекцій в акушерському стаціонарі» дозволяється відвідування
матері і дитини (з урахуванням її бажання) в акушерському стаціонарі, близьким родичам (не більше 2-х осіб одночасно) та їх допомога у догляді за новонародженим і породіллею. Відвідування породіль членами родини до 15-ти років не дозволяється (згідно наказу МОЗ України № 234 та політики ОКУ ЖОПЦ).
Що необхідно мати з собою при поступленні у перинатальний центр на пологи?
У приймальному відділенні перинатального центру або у приймальній головного лікаря є список необхідних речей для новонародженого та роділлі.

У мене діагноз «невиношування вагітності», так як у мене було 4 невдалі вагітності. Чи можуть мені допомогти в центрі, так я з Києва?

Так, згідно чинного законодавства пацієнти мають право вільного вибору лікаря та лікувального закладу незалежно від місця проживання та прописки. В консультативно-діагностичному блоці Житомирського ОПЦ надається консультативна допомога по діагностиці причин невиношування вагітності, їх лікування та супровід вагітних з різними формами невиношування вагітності.

Попередній запис через реєстратуру за номером телефону (0412) 41-67-26.

Скажіть, будь-ласка, список на пологи на вашому сайті актуальний?

Так.

Для майбутньої мами, чи партнера в пологах та дитини потрібно приготувати домашню чисту одежу згідно списку, який Ви можете завантажити за цим посиланням.

Добрий день. Підкажіть будь ласка, через який період після кесаревого розтину ви можете дозволити природні пологи, якщо вагітність протікає добре і рубець в нормальному стані?

Згідно наказу МОЗ України від 27.12.11 р. №976 кандидатами на спробу вагінальних пологів після кесарського розтину є жінки, в яких присутні наступні умови :

  • наявність в анамнезі однієї операції кесарського розтину з поперечним  розрізом на матці в нижньому сегменті;
  • кесарський розтин повинен бути не менше, як 2 роки назад;
  • головне передлежання плода;
  • бажана наявність документації щодо попередньої операції (хід операції, шовний матеріал, перебіг післяопераційного періоду, відсутність   післяопераційних ускладнень);
  • відсутність інших акушерських ускладнень.

В кожній індивідуальній ситуації остаточне рішення приймає консиліум лікарів.

Ми з чоловіком вже більше року не можемо завагітніти, чи можна у вас пройти обстеження? І що для цього потрібно?

Так, звичайно. Ви  можете  пройти  всі  необхідні  обстеження в  нашому  закладі. Для  цього  Вам  необхідно  звернутися  в  реєстратуру  поліклінічного  відділення,де  Вас  запишуть  на  прийом до  лікаря  акушера-гінеколога.

Скажіть, будь-ласка, список на пологи на вашому сайті актуальний?

Так.

Чи є особливі вимоги до іногородніх матусь?

Для іногородніх вагітних, які прописані та проживають в іншій області встановлено такий порядок прийому:

  1. Потрібно приїхати для попередньої реєстрації на прийом до головного лікаря в терміні вагітності 32-37 тижнів вагітності. При собі мати обмінну карту і паспорт. Дні прийому – з понеділка по п’ятницю, години прийому з 1000 до 1300 та з 1400 до 1600.
  2. На пологи іногородні, що були попередньо зареєстровані, приймаються в доношених термінах, тобто з 37 тижнів вагітності.
Коли можна приїхати в ваш центр?

Прийом жінок в пологах (з переймами, після відходження навколоплідних вод) – цілодобовий. У випадку планової госпіталізації: в центр вагітні м. Житомира та районів Житомирської області приймаються за направленням лікуючого лікаря в робочі дні(з понеділка по п’ятницю), години прийому з 900 до 1600. У випадку виникнення ускладнень вагітності питання необхідності госпіталізації вирішуються черговими лікарями в приймальному відділенні цілодобово. При завершенні в приймальне відділення центру необхідно обов’язково мати при собі паспорт та обмінну карту вагітної.

Скажіть, будь-ласка, список на пологи на вашому сайті актуальний?

Так

Мою доньку дуже турбує, що після пологів їй можуть підмінити в пологовому будинку дитину. Порадьте, як прибрати у неї ці страхи!

В центрі всі пологові зали індивідуальні, тобто розраховані на перебування лише 1 жінки з партнером. Відразу після народження і до виписки здорова дитина знаходиться разом з мамою спочатку в пологовій залі а потім в палаті «відділення сумісного перебування матері та дитини».

У випадку народження недоношеної або хворої дитини та потребі її перебування окремо від мами у «відділенні інтенсивної терапії новонароджених» кожна дитина знаходиться окремо в спеціальному ліжечку або в кювезі, що підписані, та на руку кожному немовляті одягається браслет з ПІП мами, датою та часом народження, статтю та вагою дитини.

Тому переплутати малюків навіть теоретично неможливо.

Як визначити, в якому пологовому будинку умови для новонародженого краще? Чи є офіційний показник, що відображає стан цієї служби?

В усіх акушерських стаціонарах регламентовані однакові умови спільного перебування, а технічний стан акушерських стаціонарів різний.

Чому Ваш центр називається перинатальний? Що це означає?

«Пері» – це навколо або в зв’язку з чимось.

«Натальний» – пов’язаний з пологами.

Перинатальний центр це медична структура, що надає весь спектр послуг, що пов’язані з пологами: планування вагітності, обстеження та лікування непліддя, консультування вагітних, лікування у разі виникнення ускладнень вагітності, розродження жінок з різною акушерською та соматичною патологією, лікування та виходжування новонароджуваних. Перинатальні центри відносяться до лікувальних закладів ІІІ рівня надання акушерської допомоги.

Що це таке «партнерські пологи»?

Партнерські (або сумісні) пологи це коли на пологах з жінкою присутня близька людина. Як правило це чоловік, мама або сестра, рідше партнером для пологів жінки обирають свекруху або бабусю і т.п.

Детальніше про партнерські пологи Ви зможете дізнатись зі статті у відповідній рубриці сайту.

Чи правда, що під час пологів жінка може сидіти, приймати їжу, пити?

Активна поведінка під час народження поліпшує і прискорює перебіг пологів. Рекомендується ходити, вибирати зручні положення біля «шведської стінки», сидіти на м’ячі для фітнесу.

Пити під час пологів потрібно обов’язково вживати рідину: пити негазовану мінеральну воду,несолодкий чай або узвар.

Вживання під час перейм кислих, солодких напоїв або їжі може викликати нудоту та блювоту. Це небезпечно для здоров’я жінки у випадку необхідності проведення наркозу.

Чи можна використати свій одяг для матері і дитини в пологовому будинку?

Для майбутньої мами, чи партнера в пологах та дитини потрібно приготувати домашню чисту одежу згідно списку, який Ви можете завантажити за цим посиланням.

Дитяча одежа має бути випрана в дитячому милі або порошку і випрасувана.

Використання домашньої, а не лікарняної одежі, згідно статистики значно зменшує ризик розвитку інфекційних ускладнень після пологів, дозволяє жінці почувати себе комфортно і зручно.

До якого терміну вагітності можна жити статевим життям?

При нормальному перебігу вагітність не є протипоказом до статевого життя.

У випадку виникнення ускладнень питання вирішується окремо в кожному випадку в залежності саме від патології, а не від терміну вагітності.

У мене при терміні вагітності 29-30 тижнів є загроза невиношування і мені прописують стаціонарне лікування. Де краще лікуватись?

Загроза переривання вагітності в термінах до 34 тижнів може закінчитись народженням недоношеної дитини, що потребує спеціалізованої реанімаційної допомоги і тривалої реабілітації. Тому вагітні з загрозою переривання в терміні до 34 тижнів мають бути направлені для лікування в перинатальний центр за місцем проживання.

Чи може у ВІЛ-позитивної жінки народитися здорова дитина?

Так, може за умови ретельного виконання вагітною всіх рекомендацій по лікуванню ВІЛ, вибору раціонального метода розродження згідно вірусного навантаження.

При дотриманні всіх заходів профілактики передачі ВІЛ інфекції від матері до дитини – ризик захворювання скорочується до 2%.

Скільки разів протягом вагітності треба зробити УЗД?

Обов’язковими є два УЗД плоду в термінах 11-13тиж., 18-21 тиж. З метою виявлення вроджених вад розвитку плоду. У разі необхідності: визначення стану плаценти, внутрішньоутробного стану плоду, при підозрі на маловіддя, багатовіддя, або затримку розвитку плоду, проводиться додаткове УЗД в термінах 30-32 тижні вагітності.

Чи є різниця для дитини як велися пологи, традиційно або по-новому?

Для дитини найважливіше, це ставлення до неї з умовами чистоти, материнського тепла, адекватного природного вигодовування.

Традиційно це по-новому, так як регламентовано в наказі МОЗ.

Як впливає знеболювання під час пологів на дитину?

Якщо мати дитини під час пологів почувається адекватно, то від цього дитина також добре адаптується. Больовий стрес для матері під час пологів негативно впливає і на здоров’я новонароджуваного.

Знеболенню: «так».

Незабаром стане доступна послуга онлайн-запису на прийом, а доки Ви можете:

Перейти до вмісту