матері і дитини (з урахуванням її бажання) в акушерському стаціонарі, близьким родичам (не більше 2-х осіб одночасно) та їх допомога у догляді за новонародженим і породіллею. Відвідування породіль членами родини до 15-ти років не дозволяється (згідно наказу МОЗ України № 234 та політики ОКУ ЖОПЦ).
Так, згідно чинного законодавства пацієнти мають право вільного вибору лікаря та лікувального закладу незалежно від місця проживання та прописки. В консультативно-діагностичному блоці Житомирського ОПЦ надається консультативна допомога по діагностиці причин невиношування вагітності, їх лікування та супровід вагітних з різними формами невиношування вагітності.
Попередній запис через реєстратуру за номером телефону (0412) 41-67-26.
Так.
Для майбутньої мами, чи партнера в пологах та дитини потрібно приготувати домашню чисту одежу згідно списку, який Ви можете завантажити за цим посиланням.
Згідно наказу МОЗ України від 27.12.11 р. №976 кандидатами на спробу вагінальних пологів після кесарського розтину є жінки, в яких присутні наступні умови :
- наявність в анамнезі однієї операції кесарського розтину з поперечним розрізом на матці в нижньому сегменті;
- кесарський розтин повинен бути не менше, як 2 роки назад;
- головне передлежання плода;
- бажана наявність документації щодо попередньої операції (хід операції, шовний матеріал, перебіг післяопераційного періоду, відсутність післяопераційних ускладнень);
- відсутність інших акушерських ускладнень.
В кожній індивідуальній ситуації остаточне рішення приймає консиліум лікарів.
Так, звичайно. Ви можете пройти всі необхідні обстеження в нашому закладі. Для цього Вам необхідно звернутися в реєстратуру поліклінічного відділення,де Вас запишуть на прийом до лікаря акушера-гінеколога.
Так.
Для іногородніх вагітних, які прописані та проживають в іншій області встановлено такий порядок прийому:
- Потрібно приїхати для попередньої реєстрації на прийом до головного лікаря в терміні вагітності 32-37 тижнів вагітності. При собі мати обмінну карту і паспорт. Дні прийому – з понеділка по п’ятницю, години прийому з 1000 до 1300 та з 1400 до 1600.
- На пологи іногородні, що були попередньо зареєстровані, приймаються в доношених термінах, тобто з 37 тижнів вагітності.
Прийом жінок в пологах (з переймами, після відходження навколоплідних вод) – цілодобовий. У випадку планової госпіталізації: в центр вагітні м. Житомира та районів Житомирської області приймаються за направленням лікуючого лікаря в робочі дні(з понеділка по п’ятницю), години прийому з 900 до 1600. У випадку виникнення ускладнень вагітності питання необхідності госпіталізації вирішуються черговими лікарями в приймальному відділенні цілодобово. При завершенні в приймальне відділення центру необхідно обов’язково мати при собі паспорт та обмінну карту вагітної.
Так
В центрі всі пологові зали індивідуальні, тобто розраховані на перебування лише 1 жінки з партнером. Відразу після народження і до виписки здорова дитина знаходиться разом з мамою спочатку в пологовій залі а потім в палаті «відділення сумісного перебування матері та дитини».
У випадку народження недоношеної або хворої дитини та потребі її перебування окремо від мами у «відділенні інтенсивної терапії новонароджених» кожна дитина знаходиться окремо в спеціальному ліжечку або в кювезі, що підписані, та на руку кожному немовляті одягається браслет з ПІП мами, датою та часом народження, статтю та вагою дитини.
Тому переплутати малюків навіть теоретично неможливо.
В усіх акушерських стаціонарах регламентовані однакові умови спільного перебування, а технічний стан акушерських стаціонарів різний.
«Пері» – це навколо або в зв’язку з чимось.
«Натальний» – пов’язаний з пологами.
Перинатальний центр це медична структура, що надає весь спектр послуг, що пов’язані з пологами: планування вагітності, обстеження та лікування непліддя, консультування вагітних, лікування у разі виникнення ускладнень вагітності, розродження жінок з різною акушерською та соматичною патологією, лікування та виходжування новонароджуваних. Перинатальні центри відносяться до лікувальних закладів ІІІ рівня надання акушерської допомоги.
Партнерські (або сумісні) пологи це коли на пологах з жінкою присутня близька людина. Як правило це чоловік, мама або сестра, рідше партнером для пологів жінки обирають свекруху або бабусю і т.п.
Детальніше про партнерські пологи Ви зможете дізнатись зі статті у відповідній рубриці сайту.
Активна поведінка під час народження поліпшує і прискорює перебіг пологів. Рекомендується ходити, вибирати зручні положення біля «шведської стінки», сидіти на м’ячі для фітнесу.
Пити під час пологів потрібно обов’язково вживати рідину: пити негазовану мінеральну воду,несолодкий чай або узвар.
Вживання під час перейм кислих, солодких напоїв або їжі може викликати нудоту та блювоту. Це небезпечно для здоров’я жінки у випадку необхідності проведення наркозу.
Для майбутньої мами, чи партнера в пологах та дитини потрібно приготувати домашню чисту одежу згідно списку, який Ви можете завантажити за цим посиланням.
Дитяча одежа має бути випрана в дитячому милі або порошку і випрасувана.
Використання домашньої, а не лікарняної одежі, згідно статистики значно зменшує ризик розвитку інфекційних ускладнень після пологів, дозволяє жінці почувати себе комфортно і зручно.
При нормальному перебігу вагітність не є протипоказом до статевого життя.
У випадку виникнення ускладнень питання вирішується окремо в кожному випадку в залежності саме від патології, а не від терміну вагітності.
Загроза переривання вагітності в термінах до 34 тижнів може закінчитись народженням недоношеної дитини, що потребує спеціалізованої реанімаційної допомоги і тривалої реабілітації. Тому вагітні з загрозою переривання в терміні до 34 тижнів мають бути направлені для лікування в перинатальний центр за місцем проживання.
Так, може за умови ретельного виконання вагітною всіх рекомендацій по лікуванню ВІЛ, вибору раціонального метода розродження згідно вірусного навантаження.
При дотриманні всіх заходів профілактики передачі ВІЛ інфекції від матері до дитини – ризик захворювання скорочується до 2%.
Обов’язковими є два УЗД плоду в термінах 11-13тиж., 18-21 тиж. З метою виявлення вроджених вад розвитку плоду. У разі необхідності: визначення стану плаценти, внутрішньоутробного стану плоду, при підозрі на маловіддя, багатовіддя, або затримку розвитку плоду, проводиться додаткове УЗД в термінах 30-32 тижні вагітності.
Для дитини найважливіше, це ставлення до неї з умовами чистоти, материнського тепла, адекватного природного вигодовування.
Традиційно це по-новому, так як регламентовано в наказі МОЗ.
Якщо мати дитини під час пологів почувається адекватно, то від цього дитина також добре адаптується. Больовий стрес для матері під час пологів негативно впливає і на здоров’я новонароджуваного.
Знеболенню: «так».