Обласна комунальна установа Житомирський обласний перинатальний центр є спеціалізованим лікувально-профілактичним закладом ІІІ рівня надання акушерсько-гінекологічної і неонатологічної допомоги жінкам з порушенням репродуктивного здоров’я, вагітним з нормальним і ускладненим перебігом вагітності, роділлям, породіллям та новонародженим м. Житомира та Житомирської області.

Центр створений в рамках реалізації національного проекту “Нове життя”.

 

Загальна інформація

Головний лікар Житомирського обласного перинатального центру – Вайсберг Юрій Рувімович, заслужений лікар України, кавалер ордена «За заслуги» ІІІ ступеня.

В Житомирському обласному перинатальному центрі сконцентрований інтелектуальний та матеріально-технічний потенціал області.

Медичну допомогу надають 84 лікаря та 158 середніх медичних працівників. Із загальної кількості лікарів 60% мають першу та вищу кваліфікаційну категорію.

З листопада 2004 року в Центрі впроваджується міжнародний проект ”Здоров’я матері та дитини”, метою якого є покращення здоров’я матерів та дітей. Проект, за яким працює колектив Центру, фінансується за підтримки Агенції з міжнародного розвитку США (USAID).

Житомирський обласний перинатальний центр є одним з перших родопомічних закладів України, в якому впроваджуються сучасні перинатальні технології, що ґрунтуються на принципах доказової медицини згідно з рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров’я, а саме:

  • створення сучасних умов для перебування вагітних, роділь та породіль в акушерському стаціонарі;
  • виключення рутинних маніпуляцій та процедур, які принижують гідність жінки;
  • дотримання теплового режиму у приміщеннях стаціонару з метою профілактики гіпотермії у новонароджених;
  • супровід жінки під час вагітності і пологів членами родини;
  • залучення жінки та членів її родини до прийняття рішень щодо ведення вагітності та пологів;
  • вільний доступ членів родини до породіллі та новонародженого;
  • ведення пологів природним шляхом в індивідуальних пологових залах (кімнатах) з мінімальним застосуванням медикаментів та оперативних втручань;
  • спільне перебування матері та дитини з першої хвилини після народження;
  • виключно грудне вигодовування;
  • групові та індивідуальні форми консультування вагітних та членів їх родин щодо основних аспектів допологової підготовки, поведінки під час пологів, формування відповідального ставлення до майбутнього материнства та батьківства;
  • дотримання політики чистих рук;
  • впровадження системи інфекційного контролю.

Рішенням апаратної наради МОЗ України в серпні 2005 року Житомирський обласний пеританальний центр визнано базовим закладом із впровадження сучасних перинатальних технологій в Україні.



За лідерство в освоєнні сучасних методів діагностики та лікування, незмінну орієнтацію інтересів людини та сприяння оздоровленню суспільства, в травні 2005 року йому вручено нагороду “Вища проба України” Національної іміджевої програми “Лідери XXI століття”.

Загальна інформація

В 2005 році Центр отримав статус «Лікарня, доброзичлива до дитини».

В 2008 році Центру присвоєно звання “Заклад якісного медичного обслуговування” та підтверджено статус “Лікарня, доброзичлива до дитини”.

В 2008 році завдяки «Фонду Віктора Пінчука – Соціальна ініціатива» в закладі відкрито центр виходжування новонароджених «Колиски надії», що дало змогу удосконалити надання медичної допомоги новонародженим.

За роки роботи Центру кількість пологів збільшилась у 2 рази (у порівнянні з 2004 р.)

За цей же період кількість нормальних пологів зросла в шість разів, захворюваність новонароджених зменшилась в три рази, малюкова смертність – майже у 2 рази.

В 2014 році проведена робота щодо впровадження системи управління якістю. Розроблена і впроваджена Настанова з якості, Методики виконання процесів.

Загальна інформація

В листопаді 2014 року перинатальний центр першим із всіх лікувально-профілактичних закладів області пройшов сертифікацію на відповідність вимогам ДСТУ ISO 9001:2009 «Системи управління якістю. Вимоги».

В грудні 2015 року перинатальний центр пройшов акредитацію та підтвердив вищу категорію.

З жовтня 2014 року на базі центру за підтримки Всеукраїнської благодійної організації «Джей. Ес. Ай -України» впроваджується проект «Збережемо життя матерям України Впровадження новітньої ініціативи по запобіганню післяпологових кровотеч». Фінансову підтримку даного проекту здійснює компанія MCD/Merk/. Впровадження проекту дало змогу удосконалити надання медичної допомоги при післяпологових кровотечах, зменшити материнську захворюваність і летальність.

18 листопада 2014 року Житомирський обласний перинатальний центр першим в Україні відкрив двері нового симуляційно-тренінгового центру, оснащеного презентаційним обладнанням, інструментарієм та пологовим манекеном-симулятором, які необхідні для навчання команд медпрацівників.

Загальна інформація

Упродовж 2-х років підготовлено 7 тренерів з числа лікарів та акушерок перинатального центру.

Регіональними тренерами проведено 36 тренінгів для лікарів акушер-гінекологів, анестезіологів, акушерок пологових стаціонарів м. Житомира та Житомирської області. Пройшли навчання 288 осіб.

Перинатальний центр співпрацює з провідними кафедрами акушерства і гінекології Національного медичного університету ім. О. О. Богомольця, Національної академії післядипломної освіти ім. П. Л. Шупика.

Упродовж  багатьох років налагоджена співпраця з Інститутом педіатрії, акушерства і гінекології НАМН України (директор доктор медичних наук, професор, академік НАМНУ Антипкін Ю. Г.), Інститутом серця (керівник –  доктор медичних наук, професор Тодуров Б. М.), Науково-практичним медичним центром дитячої кардіології та кардіохірургії (директор – доктор медичних наук, професор Ємець І. М.), Національним інститутом серцево-судинної хірургії ім. М. М. Амосова.

ПОЛІТИКА ЗАКЛАДУ В СФЕРІ ЯКОСТІ

 

Перейти до вмісту