17 листопада в світі відзначається Міжнародний день недоношених дітей

17 листопада в світі відзначається Міжнародний день недоношених дітей

Щорічно, на планеті близько 15 млн. дітей народжуються передчасно. Наш перинатальний центр опікується такими дітками, та бореться за їх життя. Кожна передчасно народжена дитина – це історії нашого закладу. Про одну з таких історій ми хочемо Вам розповісти…

Пів року тому, ранок для персоналу Житомирського обласного перинатального центру почався з народження двох «поспішайок», які вирішили побачити світ на 34 тижні вагітності. Завдяки налагодженій роботі команди лікарів, шляхом ургентного кесарського розтину народилась двійня.

Хлопчику, який народився першим і з вагою 2320 г., пощастило залишитись з мамою, а от дівчинка, яку назвали Ніколь, народилась з масою всього лиш 940 г. у важкому стані, була переведена до відділення інтенсивної терапії новонароджених, де стабілізацією її стану займались лікарі-неонатологи. Та на цьому труднощі не закінчились. В ході повного обстеження, у малечі було діагностовано важкі вроджені вади розвитку серця: дефекти міжшлуночкової та міжпередсердної перетинок, відкрита артеріальна протока, які значною мірою вплинули на здоров’я дівчинки.

Стан дитини поступово погіршувався: наростала дихальна недостатність, серце збільшувалося в розмірах, що призвело до  порушення гемодинаміки. Надією була тільки операція, яка б дала дівчинці шанс на життя. Оскільки транспортування Ніколь до кардіохірургічного центру було неможливо та вкрай ризиковано, було вирішено оперувати дитину на серці в нашому закладі, де реанімаційний зал було переоблаштовано  на сучасну операційну.

30 червня 2021 року на базі Житомирського обласного перинатального центру бригадою досвідчених фахівців Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова: дитячих кардіохірургів Сергія Сіромахи, Василя Филипчука, анестезіолога Сергія Бойка, операційної медичної сестри Мирослави Кулієвич, було виконано операцію. Завдяки спільним зусиллям операція завершилась успішно. Результати було видно вже за декілька днів, стан крихітки покращився, вона почала дихати самостійно і за два тижні нарешті знову зустрілась з родиною.

На даний момент шлях до повного одужання дівчинки ще триває, попереду в неї друга операція на серці у НІССХ ім. Амосова у м. Київ, куди вже вона поїде з мамою самостійно. Ми бажаємо Ніколь більше сили та терпіння в її маленькому серці.

 

Вам також має сподобатись...

Незабаром стане доступна послуга онлайн-запису на прийом, а доки Ви можете:

Перейти до вмісту