В обласному перинатальному центрі відкрито оновлене пологове відділення

В обласному перинатальному центрі відкрито оновлене пологове відділення

12 червня в Житомирському обласному перинатальному центрі відкрито оновлене пологове відділення. Цього дня до закладу завітали: голова облдержадміністрації Ігор Гундич, голова обласної ради Володимир Ширма, начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Микола Суслик, голова обкому галузевої профспілки Алла Супряга, представники депутатського корпусу обласної ради, громадськості та регіональних ЗМІ.

«Кожна третя дитина на Житомирщині народжується тут, в обласному перинатальному центрі. Виживаність дітей вагою 500 грамів–1 кг сягає світового рівня – 87%. Це говорить про рівень надання медичної допомоги. Для того, аби якість послуг залишалася на високому рівні, ми систематично маємо оновлювати заклад. Тому на оновлення відділення та обладнання з обласного бюджету ми виділили майже 1 млн грн., 720 тис. грн центр залучив коштів благодійників. Саме завдяки співпраці обласної ради, депутатського корпусу і обласної адміністрації ми маємо на сьогодні такі об’єкти», – зазначив голова ОДА Ігор Гундич.

Голова ОДА також наголосив, що разом із головою обласної ради ініціюватимуть виділення коштів із обласного бюджету на придбання додаткових сучасних пологових ліжок.

«Це місце можна вважати святим – тут за весь час існування закладу народилось понад 52 тисячі діток», – зазначив Володимир Ширма та вкотре наголосив, що медична галузь для депутатського корпусу 7 скликання є пріоритетною.

«Можу вас усіх запевнити, що це не останнє відкриття в обласних медичних закладах. До кінця року ми ще не раз з вами побачимося», – звернувся до присутніх журналістів голова обласної ради.

Головний лікар обласного перинатального центру Юрій Вайсберг ознайомив шановних гостей з діяльністю закладу та, зокрема, нового пологового відділення, яке очолює досвідчений фахівець Марина Юріївна Тищенко. Оновлене після капітального ремонту пологове відділення розміщено на четвертому поверсі головного корпусу закладу. Тут розгорнуто 7 пологових залів, операційна, створений пологовий зал для ведення передчасних пологів. Закуплено найсучасніше обладнання, яке дозволяє відслідковувати стан плоду під час пологів, розвиток пологової діяльності у жінок  відразу у 6 пологових залах.

«Над відділенням ми працювали більше 4 місяців і зробили все, щоб тут комфортно було перебувати не тільки пацієнтці, але і її сім’ї. Тепер тут не тільки треба, але і хочеться народжувати. Нове комп’ютерне обладнання дає можливість дистанційно спостерігати за станом плоду. Знаходячись на рецепції, можна одночасно слідкувати, як почувають себе породіллі і діти у 6 пологових залах. Це додаткова безпека», – розповів головний лікар центру Юрій Вайсберг.

Охорона материнства і дитинства є основною складовою державної політики. Народження здорових дітей – майбутній потенціал будь-якої країни.

Довідково:

У рамках реалізації Національного проекту «Нове життя»  в Житомирській області був створений обласний перинатальний центр. 30% всіх пологів області відбувається в центрі, майже кожна третя вагітна області консультується під час вагітності в консультативно-діагностичному блоці закладу.

За час існування обласного перинатального центру, починаючи з 2004 року, в консультативно-діагностичному блоці проконсультовано 478 730 жінок та дітей. Більше половини (61 %) – це жінки із районів області.

В стаціонарі проліковано 66 747 вагітних, роділь, породіль. Проведено 51691 пологи,  народилося 52348 дітей. З загальної кількості народжених дітей 225 – це діти масою 500-999 гр., і 530 дітей масою 1000-1499 гр. Вони потребували висококваліфікованої неонатологічної допомоги із застосуванням сучасного обладнання та медикаментів. Щороку з обласного бюджету виділяються кошти на закупівлю медичних препаратів (сурфактантів) для профілактики дихальних розладів у новонароджених. Виживаність дітей масою 500-1499 гр. складає 87%, що відповідає світовим стандартам.

Особливості діяльності центру:

– перші в Україні організували допомогу новонародженим  відповідно до світових стандартів;

– центр є провідним закладом з впровадження сучасних перинатальних технологій;

– акушерсько-гінекологічна та неонатологічна допомога  здійснюється у згідно з сучасними світовими стандартами та доказовою  медициною;

– перший  в Україні заклад, у якому для лікування новонароджених використовується метод краніоцеребральної гіпотермії.

В обласному перинатальному центрі відкрито оновлене пологове відділення

Надання акушерської і неонатологічної допомоги потребує постійного оновлення обладнання, створення комфортних умов для перебування вагітних, роділь, породіль. Тому упродовж 2017-2018 років проведено ремонт і реконструкцію пологового відділення з індивідуальними пологовими залами.

Джерело: Прес-центр УОЗ

Вам також має сподобатись...

Незабаром стане доступна послуга онлайн-запису на прийом, а доки Ви можете:

Перейти до вмісту