У нашому районі народилася трійня!

У нашому районі народилася трійня!

Минулого понеділка, 26 вересня, у Житомирському обласному перинатальному центрі 29-річна мешканка села Курчиця Жанна Іванова народила трійню! Усі троє немовлят – хлопчики. Поки що богатирями назвати їх складно, бо народились вагою у 2 кг, 1 кг 600 г і 1 кг 750 г, однак під пильним наглядом лікарів перинатального центру, яким керує Юрій Вайсберг, віриться, що вони таки покажуть «хто у сім’ї за старшого».

Ця новина зуміла приголомшити не лише пересічних громадян, а й самих батьків новонароджених. Як розповідає Жанна Миколаївна, жодне УЗД не показало трійню. Тож увесь час жінка думала, що носить під серцем двійню.

– Ми народжували разом із чоловіком. Він був зі мною, коли я народила двох хлопчиків, а потім разом із медсестрою й дітками вийшов із палати. Коли вже повернувся, то його привітали з трійнею. Спершу Саша думав, що це лікарі з кимось його переплутали, однак, коли побачив третього синочка, то все зрозумів, – з посмішкою згадує щаслива мама.

Пологи пройшли вдало, незважаючи на сюрприз. За словами акушера-гінеколога Людмили Ковальчук, котра приймала пологи, породілля за три з половиною години від миті прибуття у лікарню народила всіх трьох діток.

– Ми не знали, що очікуємо трійню. За понад тридцять років практики мені ще жодного разу не доводилось приймати трійню. Двійнят було дуже багато, тож і цього разу була спокійна і впевнена. І дуже добре, що все минулось вдало. Жінка сама народила, та ще й легко. Зазвичай у таких випадках застосовують оперативне втручання, а тут воно і не потрібно було, – пригадує Людмила Сергіївна.

Спочатку всі троє хлопчиків перебували у реанімації, де за допомогою апаратів їм допомагають дихати. Нині ж одного хлопчика, котрий народився першим (вагою 2 кг), разом із мамою переводять на другий етап – у відділення постінтенсивного догляду та виходжування новонароджених. Згодом до них приєднаються і двоє молодших. У цьому відділенні малечу доведуть до необхідної ваги, а маму навчать доглядати за нею.

За словами завідувача відділення інтенсивної терапії Сергія Лапонога, нині дітки у стабільному стані, вони добре їдять. Спостерігається позитивна динаміка.

Загалом через реанімацію центру проходить близько 300 маленьких пацієнтів на рік, і 99 % одужують. Тож, зважаючи на усі ці фактори, хвилюватися за малечу немає приводу.

– Такий випадок, коли народжується трійня, маю на увазі природним шляхом, а не через штучне запліднення, дуже рідкісний. Статистично лише один раз на 75 тисяч пологів з’являється трійня. У нашій практиці вже були такі випадки. Тоді ми виходжували малюків, і зараз вони нічим не відрізняються від своїх однолітків (їм уже по вісім років), а тоді були зовсім крихітними. Особливо порадувала нас ця новина на фоні демографічної ситуації, – ділиться враженнями Сергій Петрович.

Чесно кажучи, від перебування у перинатальному центрі вражень – багато. І всі вони приємні!

Тут чисто, затишно, комфортно, а головне, що керівник закладу Юрій Рувімович дбає про постійне осучаснення центру. Окрім усіляких медичних інструментів і апаратів, новітніх технологій і навчання спеціалістів, тут створено умови і для самих матусь. Вони можуть вільно користуватися WI-FI, спілкуватися з рідними по скайпу в спеціальній кімнаті. Тут є «Лактаційний центр грудного вигодовування», де мам навчають годувати дітей. А ще є палати підвищеної комфортності, де разом із мамами і дітками можуть жити інші родичі – бабуся чи тато.

Загалом, емоції від побаченого просто переповнюють! Проходячи коридорами тут рідко можна почути дитячий плач, як каже сам Юрій Рувімович: «Дитинка не плаче, бо їй добре, тепло і сито. А це – головні умови для комфортного розвитку дитини».

Під приємними враженнями від перебування у перинатальному центрі і наша героїня Жанна Миколаївна. Жінка задоволена умовами, ставленням персоналу, а особливо турботою Юрія Вайсберга.

Воно й не дивно, бо Юрій Рувімович, окрім медичного нагляду, неабияк турбується, щоб мамі з дітками було комфортно жити і після виписки з центру. Він розуміє, що трійко дітей одразу це велика радість, але й чималі затрати. Лише на одні памперси для новонароджених щодня Жанна Миколаївна витрачає 135 грн.

– Я знаю, як сьогодні важко виховувати дітей. А тим паче, що у Жанни Миколаївни їх четверо. Є ще старший синочок, котрому 11 місяців. Житлові умови у родини теж не найкращі. Ми, лікарі, зі свого боку зробили і робимо усе від нас залежне для благополуччя родини. Так, лишень при народженні кожен малюк отримав по дві дози лікарського засобу, який нині коштує по 15 тисяч гривень за ампулу. Зараз продовжуємо дбати про їхнє самопочуття. І дуже хотілося б, щоб і після повернення додому в родини всього вистачало, – каже головний лікар перинатального центру.

Дійсно, фінансова ситуація у родини – скрутна. У маленькій сільській двокімнатній хатині житимуть п’ятеро дорослих і четверо малюків. Крім того, кожного малюка ще потрібно доглянути, нагодувати і одягнути, а це чималі кошти.

У нашому районі народилася трійня!Влада району вже думає над вирішення побутових питань родини. Через тиждень після народження щасливу маму від імені голови РДА Володимира Михнюка привітала директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Лілія Бобровська, котра передала для малечі від керівництва Новоград-Волинщини перші подаруночки. Але на цьому зупинятися не збираються.

Отже, шановні читачі, якщо і ви хочете вкласти свою частинку у виховання трьох малюків – зателефонуйте до їхньої мами Жанни Миколаївни Іванової за номером 0-67-848-73-94. Вона буде вдячна вашій підтримці.

Перебуваючи у перинатальному центрі, ми зустріли ще одну нашу землячку – Анну Цикал із Красилівки (нині мешкає в Житомирі), котра 11 вересня народила двійню – дівчаток Злату і Владу. Отож бажаємо малечі здоров’я, а щасливим батькам – витримки. Сподіваємось, що з такими темпами народжуваності Новоград-Волинщина виведе демографічну ситуацію в Україні на позитивний рівень!

 

Джерело: Газета «Лесин край»

Вам також має сподобатись...

Незабаром стане доступна послуга онлайн-запису на прийом, а доки Ви можете:

Перейти до вмісту