Відділення патології вагітності та екстрагенітальної патології (з ліжками для невиношування)Заіка Лариса Володимирівна

Завідувачка відділенням
Лікар акушер-гінеколог вищої кваліфікаційної категорії
Стаж роботи за спеціальністю 32 роки
Пройшла підготовку на курсах ВООЗ з науково-доказової медицини.

Читайте також статтю завідувачки: Серцево – судинні захворювання (ССЗ) у вагітних жінок

Відділення патології вагітності та екстрагенітальної патології створено з метою надання медичної допомоги вагітним з ускладненим перебігом вагітності та з екстрагенітальною патологією. Розраховано на 60 ліжок, де створено усі умови для комфортного перебування вагітних.

Відділення патології вагітності та екстрагенітальної патології (з ліжками для невиношування)Кваліфікована медична допомога у відділенні надається лікарями акушер-гінекологами цілодобово. При необхідності вагітні консультуються суміжними спеціалістами, які входять до штатних розписів вiддiлення: ендокринологом, окулістом, неврологом, кардіологом.

Відділення оснащено сучасним медичним обладнанням, що дозволяє проводити повне клініко-лабораторне обстеження вагітних жінок. У відділенні працює кабінет функціональної діагностики, де проводиться ЕХО кардіоскопія, ЕКГ, КТГ.

Відділення патології вагітності та екстрагенітальної патології (з ліжками для невиношування)За допомогою сучасного обладнання проводиться оцінка внутрішньоутробного стану плоду з визначенням біофізичного профілю, КТГ, доплерометрією згідно з протоколами МОЗ України та внутрішніми протоколами (фетальні монiтори: Sonicaid team care, Nicolet VersaLab APM2, Assist; сучасний ультразвуковий апарат експерт класу ультразвукова система Esaote MyLab Twice з датчиками дозволяє за допомогою спеціальної програми Fetal Weight Index терміново визначити внутрішньоутробний стан плода, що є важливим для вирішення тактики ведення та своєчасного розродження вагітної).

За допомогою даного обладнання проводиться оцінка внутрішньоутробного стану плоду.

Кардіотокограф Sonicaid tеam care дає можливість своєчасно виявити погіршення стану плоду за результатами STV, пролонгувати вагітність до терміну, коли плід більш життєздатний, запобігти гіпердіагностиці дистресу плоду.

Відділення патології вагітності та екстрагенітальної патології (з ліжками для невиношування)Наявність у даного апарату експерткласу ультразвукової системи Esaote MyLab Twice широкосмужного конвексного датчика з технологією матричної решітки дозволяє проводити ранню діагностику (в 1 триместрі вагітності) вроджених вад розвитку плоду, в т.ч. вад серця.

Наявність сателіту та зручність транспортування його в інше місце дає можливість проводити огляд біля ліжка пацієнтки. Наявність у системі функції 4D дозволяє отримати уяву про наявну патологію розвитку плоду або його структурної частини.

У відділенні працює кабінет функціональної діагностики, де проводиться ЕХО кардіоскопія, ЕКГ, КТГ.

Функціонує кабінет ультразвукової діагностики, де проводиться обстеження органів черевної порожнини, щитовидної залози, сечовидільної системи.

Інтенсивно впроваджуються новітні технології антенатального догляду.

У вiддiленнi розроблена та працює програма: «Психологічна підготовка майбутніх батьків до пологів». Ведеться індивідуальне консультування сімейних пар, впроваджується метод гаптономії (контакт батьків з ненародженою дитиною).

Щоденно проводяться лекції та заняття з грудного вигодовування з переглядом відеофільмів.

З метою психологічного розвантаження вагітної жiнки, у відділенні працює Skype для аудіо та відеозв`язку з родичами в Українi та за iї межами.

Незабаром стане доступна послуга онлайн-запису на прийом, а доки Ви можете:

Перейти до вмісту