Пологове відділення з індивідуальними та сімейними пологовими залами та операційною

img_0185_1

 

Тищенко Марина Юріївна

Завідувачка відділення
Лікар акушер-гінеколог вищої категорії
Стаж роботи 27 років
Має підготовку на курсах ВООЗ з науково-доказової медицини
Читайте також статтю завідувачки: Партнерські пологи

 

У відділенні працюють лікарі першої та вищої категорії, які володіють навичками, необхідними для надання невідкладної допомоги матері та дитині.

Усі пологові зали у відділенні – індивідуальні, укомплектовані необхідним сучасним обладнанням для надання висококваліфікованої допомоги матері та дитині.

img_2026

Температурний режим підтримується на рівні, не нижчому 25°С, що є оптимальним для новонародженого.
Близька людина, яку обирає жінка, може бути присутньою та допомагати в пологах. До 80% пологів, що відбуваються в нашому центрі – партнерські.

Для зменшення болю під час перейм в 1 періоді пологів використовується м’ячик для фітнесу, шведська стінка для зменшення навантаження на хребет під час перейм. Існує пологовий зал, оснащений ванною-джакузі, використання якої в період перейм дозволяє роділлі розслабитися, зменшити больові відчуття.

 

Пологові зали обладнані кардіомоніторами для динамічного спостереження за внутрішньоутробним станом плоду. Також завдяки фонду В.Пінчука у відділенні працює фетальний кардіомонітор, який має змогу не лише спостерігати за внутрішньоутробним станом плоду під час пологів, але й письмово зафіксувати порушення серцебиття плоду та своєчасно вирішити питання про метод розродження, що допомогає знизити показники захворюваності новонароджених та перинатальної смертності.

img_9601

Кожен пологовий зал обладнаний повним комплектом сучасного обладнання для надання невідкладної допомоги новонародженому (реанімаційним столом для новонародженого з лампою променевого тепла, з датчиком контролю температури поверхні тіла новонародженого та подачею кисню, дитячим відсмоктувачем та реанімаційними наборами для новонароджених, як доношених так і недоношених).

img_9603

Для виключення другого періоду пологів, або для екстреного розродження в другому періоді в інтересах плоду використовується вакуум-екстрактор з силіконовими чашками для доношених та недоношених плодів

Переважна кількість пологів проходить вертикально, за допомогою спеціального стільця. Але, якщо жінка відчуває дискомфорт, то в пологовому залі нашого центру є ліжко, яке дозволяє трансформувати його таким чином, щоб жінці було максимально комфортно.

Після пологів дитина знаходиться на грудях матері в пологовому залі дві години, що сприяє збереженню “теплового ланцюга”, заселенню дитячого організму сімейною флорою та ранньому початку грудного вигодовування.

img_0117_1

 У відділенні проводяться операції планового та ургентного кесарського розтину, з використанням сучасних гіпоалергенних шовних матеріалів, що розсмоктуються. Операційна оснащена сучасним операційним столом, хірургічним інструментарієм та камерою для підтримки стерильності за рахунок ультрафіолетового випромінювання.

Під час кесарського розтину новонароджена дитина викладається на груди батькові, чи іншому члену сім’ї. У випадку кесарського розтину з застосуванням спинальної анестезії є можливість контакту дитини з матір’ю та прикладання немовляти до грудей ще під час операції. Жінкам із рубцем на матці після операції кесарського розтину надається можливість народжувати природними пологовими шляхами. У кожному конкретному випадку план ведення пологів вирішується консиліумом лікарів.

img_0123_1