Сьогодні мами новонароджених дітей насилу уявляють, як можна обійтися без сучасних одноразових підгузків у догляді за дитиною. І якщо наші бабусі-прабабусі змушені були прати пелюшки та марлеві підгузки в шалених кількостях, до того ж по кілька разів на день, то тепер прання зводиться до мінімуму завдяки якісній білизні.

Правда, існує думка, що для хлопчиків підгузки можуть обернутися проблемами із зачаттям дітей в майбутньому, адже в них створюється так званий парниковий ефект, підвищується температура тіла, а значить, це не дуже добре позначається на сперматозоїдах…

Чи це правда? Про це розповіла завідувачка відділення постінтенсивного виходжування недоношених новонароджених Житомирського обласного перинатального центру Майя Смоляр.

У першому підгузку були стружки…

Для початку згадаємо, що одноразові підгузки з’явилися в середині п’ятдесятих в США і мали деревно-стружкове наповнення (!), що сьогодні уявити дуже складно. Сучасні підгузки настільки вдосконалені, що мами не мають проблем ні з нескінченим пранням, ні з постійними змінами пелюшок, так і діти почуваються цілком комфортно завдяки якісним матеріалам. До того ж видів підгузків досить багато: такі, що вбирають зайву вологу або призначені для привчання підрослих дітей до горщика, для застосування в нічний час і навіть підгузки для дорослих (для лежачих хворих і представників тих професій, які не можуть в процесі роботи справити свої фізіологічні потреби, наприклад, висотників).

На підгузках виросло ціле покоління людей, і, якщо б вони дійсно згубно впливали на дітородну функцію чоловічої половини, то це б обов’язково вже проявилося. І все ж аби батьки, а також старше покоління сімей могли спати спокійно, розвіємо наявні міфи.

Отже, існує думка, що через скупчення рідини в підгузку підвищується температура тіла дитини, через що хлопчикові яєчка перегріваються, а це погано впливає на дозрівання сперматозоїдів.

Це не правда, оскільки, по-перше, у хлопчиків розвиток статевих клітин відбувається тільки до 10-14 років, і ніяк не раніше. А по-друге, яєчка хлопчиків добре “заховані” в кілька оболонок, тому їх перегріти (і охолодити) досить складно, тим більше в підгузку. Що стосується шкідливого “парникового ефекту”, який нібито виникає в підгузках, то варто зазначити, що в більшості сучасних підгузків є спеціальний шар, який “дихає”, тобто пропускає повітря. Крім того, підгузки влаштовані так, що рідина дуже швидко перетворюється в гелеву субстанцію, і шкіра дитини не мокне, а залишається сухою.

Звичайно, якщо підгузки не міняти цілодобово, то дитина буде відчувати страшний дискомфорт, розпухлий від рідини підгузок буде їй заважати, а на шкірі під підгузком, який давно не міняли, може з’явитися дерматит і попрілість, бо від тривалого контакту шкіри з сечею і калом температура в ньому дійсно підвищується. Тому найголовніше – вчасно змінити підгузки, і тоді жодних проблем не виникне ні в дівчаток, ні в  хлопчиків.

Через який час потрібно змінити підгузки?

Мами повинні дотримуватися кількох обов’язкових правил у використанні підгузків.

Перше: міняти підгузки за необхідністю, тобто за наповненням і не змушувати дитину довго ходити в одному. Як же зрозуміти, що підгузки слід змінити? Чіткого часу їхнього використання не існує, оскільки у кожної дитини він свій. Та все ж, якщо говорити про новонароджених дітей, то міняти підгузкии потрібно стільки ж разів, скільки мама годує дитину. Особливо якщо вона дотримується певного режиму годувань, наприклад, кожні 2-2,5 години. А у дітей старшого віку потрібно просто періодично мацати підгузки – якщо він набух, став важким, значить, пора міняти. І, звичайно ж, негайно міняти, якщо дитина сходила “по великому” (це можна визначити за запахом), і неважливо, що ви поміняли підгузки всього п’ять хвилин тому. Так, підгузки нині досить дорогі, але економити на них не можна, і якщо вже ви вирішили ними користуватися, то потрібно міняти вчасно. Максимальний термін носіння підгузків – 5-6 годин.

Ще до появи сучасних підгузків мами використовували підгузки з марлі і сповивали дітей у пелюшки. Промокла марля охолоджувала тіло дитини, до того ж міняти її доводилося часто, дитину постійно розкривали, і вона ще більше втрачала температуру тіла. А для маленької дитини це дуже суттєво. Під час використання сучасних підгузків переохолодження не відбувається, оскільки їх змінюють не так часто і шкіра не намокає – це величезний плюс. Проте потрібно пам’ятати, що під час зміни підгузка потрібно обов’язково помити шкіру дитини, промокнути м’якою пелюшкою або серветкою, і обов’язково дати шкірі провітритися, особливо якщо в приміщенні комфортна температура. Тільки після цього одягти новий підгузок.

Сьогодні продається безліч різних засобів догляду за ніжною дитячою шкірою, проте краще за все мити сідниці малюка водою та звичайним дитячим милом, а не антибактеріальним, яке може порушити звичайну мікрофлору шкіри дитини. І ще один нюанс: якщо шкіра дитини здорова, вона не потребує додаткових косметичних та лікарських засобів, таких як креми, присипки та інше. Вони потрібні у тому разі, якщо дитяча шкіра нездорова і є певні проблеми.

За матеріалами tsn.ua

Незабаром стане доступна послуга онлайн-запису на прийом, а доки Ви можете:

Перейти до вмісту